Profesionální kávovar a káva La Pavoni

Jednoho dne jsme slyšeli o firmě La Pavoni. Prohlédli jsme si nabídku. A bylo jasno. Pákový presovač s tlakoměrem z mosazi

Teď Vás pobavím...Ve firmě La pavoni se nám hezky věnovali. Naučili nás jak z té naší pákového presovače udělat tu nejlahodnější kávu. Jen vtip byl v tom, že nás to učili na mašině zapnuté a nahřáté. K tomu nám připravili kávu La pavoni. Nechávají si ji speciálně pražit pouze pro svoji firmu. Káva v nás navodila prožitek: “skvělého jednání a spolupráce”.

Zábava začala doma. Pustili jsme mašinu za xx 000,-Kč. A... Káva nešla vůbec vytlačit. Zkoušeli jsme jemnost mletí zrna .... No co si budeme povídat... Díky internetu jsem našla v angličtině návod... co dělat když přístroj nefunguje dle našeho přání ........ Byla to úleva zjistit, že přístroj funguje. Káva najednou netekla do 2 šálků atd... málo pěny... atd. Nakonec po týdnu tréninku, kdy nás to ještě nepřestalo bavit. Adrenalin, že to není ono, v nás vytvářel touhu docílit toho nejlepšího co přístroj umí. Za tu třešínku na dortu děkujeme sobě, že jsme jeli na kurz přípravy kávy a Italovi...... Robertovi.

Naučil nás:

....že káva může být zdravá, když se správně připraví. Na vše je vždy technický postup: - trochu věda :- ))

 1. kvalitní káva základ
 2. denně čistit mlýnek a kávovar
 3. správně nastavit mlýnek podle aktuálního tlaku venku - "proč si nenastavit odpoledne mlýnek znova, když se změní počasí ..??? :- )" to musí fakt bavit.
 4. odvážit přesnou míru na 1 espreso 7g mleté kávy
 5. správně nastavit mašinu po nahřátí a uvolnit páku a vodu
 6. hned po namletí vyndat suchou nahřátou páku a vložit kávu...stlačit 21kg
 7. mít už nachystané nahřáté hrníčky a v jednom tahu připevnit páku
 8. páku do maximální polohy 6s
 9. do 25s jemným harmonickým pomalým pohybem si užíváme zvuk mačkající se husté pěny , ...

....  cílem je bílá pěna uprostřed tmavé pěny...kdy teprve dostanete svolení kávu vypít.... protože k tomu není co dodat ......

....na začátku školení nám Roberto řekl: ..."La pavoni pákový presovač je jediná mašina pro domácí účely, která Vám vytvoří profesionální kávu" ...... a k tomu dodal.....pouze , když to umíte.

Díky Robertovi víme, že pokud v kávě není bílá pěna uprostřed, která se na vás směje, tak kávu vylít. Je tam nesprávný poměr kofeinu. Tím je káva nezdravá!!!!!

Postřeh klienta:

"Jani, baví tě stále připravovat kávu s úsměvem i po 3 měsících?"

....A já odpověděla: ..."Baví!!!...." a tím, že jsme se setkali v Hradci Králové v hotelu, jsem polkla naprázdno :-)

.... Ve spojení s mým posláním a profesí fyzioterapeutky..jsem zjistila podle signálů těla, kdy pít kávu a kdy to není pro mě vhodné.

....Po měsíci užívání si procesu přípravy z pákové mašiny, která mě nadchla totiž zapomenete snadno kolik kávy vypijete.

Moje doporučení:

 • Kávu pít od 9.30 do 11.00 pak od 13.00 do 14.30 to je doba kdy mohu a cítím se skvěle.

A když vezmu svoje zkušenosti ze školení východní medicíny, zjistíme:

 • 7.00 - 9.00 je aktivní orgán žaludku. Naše tělo přirozeně startuje metabolismus a svoji přirozenou sílu. V této době není vhodné povzbuzovat tělo kofeinem.
 • Stejně tak: 11.00 - 13.00 orgán srdce.
 • Od 15.00 je vhodné tělo regenerovat a relaxovat.

Podle studií z fyziologie: “I když má káva povzbuzující účinky, když jí budete pít ihned po probuzení, nepovzbuzuje, ale naopak utlumuje. Vaše tělo si navíc může vůči kofeinu vytvořit odolnost. Podle studií to má souvislost s hladinou kortizolu v lidském těle. Kortizol je hormon, který je zodpovědný za to, že je člověk vzhůru a čilý. A nejvyšší hladina kortizolu se v těle objevuje okolo osmé až deváté hodiny ráno. Takže ve chvíli, kdy se chcete „nastartovat“ ranním šálkem kávy, je vaše tělo už „nastartováno“ přirozenou cestou. Kofein navíc tak paradoxně tlumí energii, což může mít i negativní dopad na lidské zdraví.